OTEVŘENO NA PŘÁNÍ +420 777 101 981

SPONSER LONG ENERGY 10% PROTEIN

SPONSER LONG ENERGY (s COMPETITION®-FORMULA) je vysoce kvalitní energetický a regenerační sportovní nápoj, který je zásaditý, má nízkou osmolitu a obsahuje 10% proteinu ve formě rychlých peptidů.

*bez lepku, *malé množství laktózy <1000 mg/porce *bez umělých sladidel * bez umělých barviv

Specifikace

LONG ENERGY 10% PROTEIN DRINK Berry/1200g
(lze vyrobit 15-20 litrů nápoje)SPONSER LONG ENERGY (s COMPETITION®-FORMULA) je hypotonický sportovní nápoj, který je zásaditý, má nízkou osmolalitu a obsahuje 10% proteinu ve formě rychlých peptidů. Proteiny obsažené v nápojích pro sportovce vedou k rychlejšímu ukládání glykogenu ve svalech a rychlé regeneraci, neboť napomáhají doplnit prázdné glykogenové zásoby.

LONG ENRGY je založen na 8 rozdílných zdrojích sacharidů s různým glykemickým indexem, mimo ostatních také na Vitargo. Vitargo je patentovaný hydrolyzát ječmenného škrobu s molekulární hmotností 100x vyšší než u tradičních obilných škrobů. Studie s Vitargem ukázaly o 70% rychlejší ukládání glykogenu ve svalech. Tato vlastnost je založena právě na specifické struktuře tohoto škrobu.
Využití různých druhů sacharidů pak pozitivně ovlivňuje snášenlivost nápoje a využití energie zvyšuje o 20%-50%.

Mimo Peptopro je LONG ENERGY obohacen o Glutamin, BCAA (větvené esenciální aminokyseliny Valin, Leucine, Isoleucine) a některé elektrolyty.

Velký podíl Glutaminu (1100 mg/100 g) má pozitivní vliv při odbourávání amoniaku, udržování dusíkové rovnováhy v organismu a syntéze proteinu. Glutamin extrémním způsobem zlepšuje regeneraci svalových vláken, podporuje tvorbu glykogenu, zastavuje katabolické procesy a zvyšuje imunitu.

Rovněž vysoký podíl BCAA (2140mg/100g) pozitivně ovlivňuje syntézu proteinů.Větvené aminokyseliny L-Leucin, L-Isoleucin a L-Valin tvoří významnou část všech aminokyselin tvořících svalovou tkáň. Pod vlivem intenzivní fyzické zátěže se vyčerpává energetická zásoba tvořená glykogenem a nastupuje tvorba energie z větvených aminokyselin. Této nepříznivé situaci lze zabránit dodáním právě větvených aminokyselin - BCAA.
Cílené doplňování BCAA přispívá k anabolizaci organizmu, ztrátám svalové hmoty, lepšímu spalování tuků, což vše vede k podpoře vytrvalostního výkonu a rychlejší regeneraci po něm.

SPONSER LONG ENERGY je svým vysoce kvalitním složením určen skutečně pro náročné a ambiciózní sportovce zejména v oblasti vytrvalostních sportů jako jsou maratonské a horské běhy, triatlon a další aerobní sporty s výkonem přesahujícím 2 hodiny.
Mimo použití nápoje v průběhu výkonu ho lze doporučit i pro konzumaci bezprostředně po ukončení výkonu k hydrataci, doplnění glykogenových zásob, ochraně svalové hmoty a nastartování procesu regenerace.

Výhody
• high-tech nápoj pro vytrvalostní závody s vysokou intenzitou i regeneraci po nich
• zásaditý, zcela bez kyselin
• nízká osmolalita
• 72% sacharidů, 10% bílkovin
• multi-carb formule pro efekt pomalého uvolňování
• vysoký podíl BCAA a glutaminu
• bez laktózy
• bez volné fruktózy
• umělých sladidel a barviv

Aplikace:
60 g-80 g prášku (cca 4-5 odměrek) rozpusťte v 750-1000 ml vody. Při velmi vysoké potřebě energie lze zvýšit koncentraci až na 100 g/litr. Pro regeneraci lze připravit s 60-80 g/500 ml. Láhev s nápojem je třeba dobře protřepat.

Tip:

Pokud se jedná o velmi náročné závody, kdy potřebujete získat více energie, lze zvýšit koncentraci až na 120 g/ 1 l. Long Energy doporučujeme i jako regenerační nápoj.

975,00 Kč